Циклова комісія педагогіки та методик початкової освіти

Циклова комісія педагогіки і методики початкової освіти розпочала свою діяльність у 2013-2014 навчальному році.

Комісія забезпечує викладання навчальних дисциплін для спеціальності 5.01010201 Початкова освіта / 013 Початкова освіта.

Підготовку фахівців здійснює викладацький склад комісії в кількості 9 осіб: докторів педагогічних наук – 1, професорів – 1, кандидатів педагогічних наук – 3, доцентів – 1, викладачів вищої категорії – 6, викладачів першої кваліфікаційної категорії – 1, викладачів другої кваліфікаційної категорії – 2.

Проблемою, над якою працюють викладачі комісії педагогіки і методики початкової освіти, є: «Підготовка студентів педагогічного коледжу до управління освітньою діяльністю молодших  школярів в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа».

Шляхи реалізації проблеми циклової комісії:
1. Активізація пізнавальної діяльності студентів на заняттях.
2. Застосування інноваційних технологій в освітньому процесі.
3. Залучення студентської молоді  до науково-дослідної діяльності.
4. Формування креативного мислення та розвиток творчих здібностей студентів.
5. Робота з обдарованими студентами.
6. Підготовка майбутнього фахівця для роботи в умовах Нової української школи.
7. Формування практичних умінь студентів здійснювати управління освітньою діяльністю молодших школярів.
8. Різнорівневі завдання контролю знань студентів.

Важливе місце в роботі комісії надається ефективному запровадженню інтерактивних методів навчання, створенню науково-методичного та інформаційного забезпечення навчальних дисциплін та всіх видів практики.

Викладачі циклової комісії педагогіки і методики початкової освіти:

Малишева Леся Сергіївна

Малишева Леся Сергіївна – голова циклової комісії, кандидат педагогічних наук, викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист, викладач педагогічних дисциплін та методик початкової освіти.

Зайченко Іван Васильович

Зайченко Іван Васильович – доктор педагогічних наук, професор, викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач педагогічних дисциплін.

Диплом доктора наук. Спеціальність – 13.00.01  Загальна педагогіка та історія педагогіки
Тема дисертації: «Проблеми української національної школи в пресі другої половини ХІХ - початку ХХ ст.»

Атестат професора.

Диплом кандидата педагогічних наук. Спеціальність – 13.00.01  Загальна педагогіка та історія педагогіки.
Тема дисертації: «Развитие педагогической мысли в прогрессивной журналистике Украины второй половины ХІХ века»

Освіта:
 - Чернігівський державний педагогічний інститут ім.Т.Г.Шевченка, 1970, спеціальність: математика, кваліфікація: учитель математики.
 - Аспірантура в Київському державному педагогічному інституті ім. О.М. Горького.
 - Докторантура в Інституті педагогіки АПН України.

Автор понад 280 наукових і науково-методичних праць, з яких 3 підручники, 4 монографії і понад 60 навчальних та навчально-методичних посібників.

Галузінська Майя Іванівна

Пащенко Майя Іванівна – кандидат педагогічних наук, доцент, викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист, викладач психолого-педагогічних дисциплін.

Харченко Ірина Михайлівна

Харченко Ірина Михайлівна – викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист, викладач методик початкової освіти, ритміки.

Заболотенко Олена Володимирівна

Заболотенко Олена Володимирівна – викладач першої кваліфікаційної категорії, викладач методик початкової освіти.

Спільне засідання круглого столу

5.02.2023р. відбулось спільне засідання круглого столу «Рухова активність – здоровий спосіб життя - здорова нація»  циклових  комісій  педагогіки та методики початкової освіти і комісії фізичного виховання та методик.

І етап регіональної олімпіади з психолого-педагогічних дисциплін

20 грудня 2021 року в КЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т.Г. Шевченка Черкаської обласної ради» пройшов І етап регіональної олімпіади з психолого-педагогічних дисциплін серед студентів педагогічних коледжів Південного регіону, спеціальність 013 Початкова освіта.

V Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція

18–19 лютого 2021 року в Комунальному вищому навчальному закладі «Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім. Т. Г. Шевченка» відбулася V Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція з теми «Педагогічна спадщина Софії Русової та сучасні проблеми реформування національної освіти в Україні».

Методичне об’єднання викладачів шкільної педагогіки та психології

12 листопада 2020 р. викладачі циклової комісії педагогіки і методики початкової освіти к.пед.н. Малишева Л.С., к.пед.н Фещенко Г.В., ХарченкоІ.М., Шевельова О.Б. та Заболотенко О.В. взяли учась у методичному об’єднанні викладачів шкільної педагогіки та психології педагогічних фахових коледжів Південного регіону України, який відбувся в онлайн режимі, на базі КЗ «Жовтоводський фаховий педагогічний коледж».

Педагогічна практика зі студентами 305-П групи в умовах дистанційного навчання

11.11.2020 року була проведена педагогічна практика зі студентами 305-П групи в умовах дистанційного навчання з використанням можливостей конференцій Coogl Meet.

Онлайн засідання викладачів циклової комісії педагогiки та методик початковоï освiти

05.05.2020 року відбулось засідання викладачів циклової комісії педагогiки та методик початковоï освiти в режимі онлайн з використанням додатку Google Meet.