Завідувач відділення – Вишневецька Людмила Георгіївна, викладач вокально-хорових дисциплін, освіта вища, спеціальність «Музика». Кваліфікаційна категорія – «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «викладач-методист». Нагороджена знаком «Відмінник України». Педагогічний стаж 27 років.
Бурхливе, цікаве, різнобарвне життя студентів та викладачів відділення музичного мистецтва КЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т. Г. Шевченка Черкаської обласної ради». Розмаїття звуків, тембрів інструментів, які лунають з класів, нагадують репетицію великого оркестру перед концертним виступом. Навчання тут – це й кропітка праця викладачів та студентів, багатогодинні репетиції та домашні заняття, під час яких відбувається формування майбутнього вчителя музичного мистецтва, музичного керівника. Сьогодні на відділенні музичного мистецтва підготовку молодших спеціалістів здійснює висококваліфікований педагогічний колектив, серед яких 1 доктор педагогічних наук, 8 кандидатів наук, 16 викладачів - методистів, 21 викладач із вищою категорією, 19 нагороджені знаком «Відмінник освіти України».
Викладачі постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень, беруть участь у міжнародних наукових конференціях, проходять стажування в освітніх закладах відповідних галузей за кордоном; підвищують свій фаховий рівень участю у семінарах, вебінарах, тренінгах; постійно допомагають підвищити культурний діалог здобувачів освіти, розширюють їх кругозір; стимулюють до наукової роботи та набуття нових унікальних професійних навичок.
Відділення має договори про співпрацю з провідними закладами вищої освіти та успішно здійснює зовнішню академічну мобільність з науковою та культурно-мистецькою спільнотою.
Відділення музичного мистецтва здійснює підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня Молодший спеціаліст, освітньо-професійного ступеня Фаховий молодший бакалавр з кваліфікації «Вчитель музичного мистецтва, музичний керівник» з додатковою кваліфікацією «Організатор культурно-дозвіллєвої діяльності» та освітнього ступеня Бакалавр.
Освітня програма за якою здійснюється підготовка фахівців означених рівнів, складена у відповідності до усіх законодавчих актів та нормативних документів, щороку переглядається та у повній мірі забезпечує провадження освітньої діяльності з урахуванням потреб фахівців у регіоні та пропозицій і відгуків роботодавців і стейкхолдерів.