Циклова комісія української мови і літератури з методикою навчання
Місія Коледжу – збереження і примноження традицій сучасної якісної української освіти
Наше гасло:
Слова – це кольорові камінці. Мало їх назбирати – треба ще з них навчитися узори викладати.
(Ірина Вільде)
Науково-методична проблема: формування національно-свідомої, духовно багатої особистості, здатної до самореалізації та самовдосконалення, на основі поєднання особистісно зорієнтованого, комунікативно-діяльнісного, компетентнісного, соціокультурного підходів.
Методична робота комісії
Викладачі циклової комісії української мови і літератури з методикою навчання:
Денисюк Тетяна Костянтинівна – кандидат філологічних наук, голова циклової комісії української мови та літератури, завідувач навчально-методичного кабінету, кандидат філологічних наук, відмінник освіти України, викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист, викладач сучасної українська мови з практикумом, методики навчання в початковій школі, української мови за професійним спрямуванням, спецкурсу «Нова українська школа» (НУШ)»
Крамська Зоя Михайлівна – доктор філософії, в.о.директора коледжу, заступник директора з навчальної роботи, викладач вищої категорії, викладач-методист, відмінник освіти України, нагороджена знаком «Василь Сухомлинський», викладач української мови (за професійним спрямуванням), сучасної української мови практикумом, медіаосвіти, основ красномовства, методики навчання української мови
Синєгуб Ярослава Володимирівна – кандидат філологічних наук, методист коледжу, викладач другої кваліфікаційної категорії, викладач української мови та основ красномовства
Сьоміна Ольга Ігорівна – кандидат філологічних наук, викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач української мови, зарубіжної літератури, української мови (за професійним спрямуванням), сучасної української мови з практикумом, основ красномовства, риторики
Войтенко Галина Миколаївна – методист коледжу, викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач української мови і література, української мови (за професійним спрямуванням), сучасної української мови з практикумом, методики навчання української мови в початковій школі, спецкурсу «Нова українська школа (НУШ)»
Загоруйко Наталія Михайлівна – викладач вищої кваліфікаційної категорії, відповідальна за музейну кімнату коледжу, викладач української мови та літератури, літератури для дітей дошкільного віку з культурою мовлення та практикумом з виразного читання
Новини
Звіт циклової комісії
Підсумки роботи викладачів циклової комісії української мови і літератури з методикою навчання за перше півріччя 2024/25 н.р.
Участь у регіональному методичному об’єднанні
2 грудня 2024 року викладачі комісії української мови і літератури з методикою навчання КЗ “Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т.Г. Шевченка Черкаської обласної ради” взяли активну участь у регіональному методичному об’єднанні викладачів філологічних дисциплін фахових педагогічних коледжів Південного регіону України.
Вітаємо переможців!
Вітаємо здобувачів освіти КЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т.Г.Шевченка Черкаської обласної ради», які стали переможцями І етапу ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
Година спілкування: "Хустка як давній символ української жіночности"
07 грудня 2024 року відзначають День української хустки.
Засідання факультативу «Рідне слово»
29.10.2024 р. відбулося засідання факультативу «Рідне слово» на тему «Стан розвитку та функціонування рідної мови».
ХХV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика
28 жовтня відбувся ХХV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь і студенти нашого коледжу.
ФЛЕШМОБ ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТИ ТА МОВИ
ФЛЕШМОБ ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТИ ТА МОВИ (усі вірші є авторськими, написані учасниками освітнього процесу Комунального закладу "Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім.Т.Г.Шевченка Черкаської обласної ради"
Українська мова у світі
«Рідна мова – не полова: її за вітром не розвієш», – каже нам українське прислів’я. І справді, де б не були сьогодні, у час війни з окупантами, українські студенти, свою мову вони не забувають.
Магія рідного слова
Вікторина "Магія рідного слова" зі здобувачами освіти ОПС фаховий молодший бакалавр 201-ДС групою.
ФОТОЧЕЛЕНДЖ «Я ЛЮБЛЮ УКРАЇНСЬКУ МОВУ!»
«Мова – це форма нашого життя, життя культурного й національного, це форма національного організування» – слова відомого всім нам Івана Огієнка.
ХВИЛИНКА ГРАМОТНОСТІ
До Дня української писемності та мови викладачі комісії української мови і літератури з методикою навчання провели низку ХВИЛИНОК ГРАМОТНОСТІ зі здобувачами освіти всіх курсів.
Мовний квіз
22 жовтня викладач української мови Войтенко Г. М. провела годину спілкування: «Мовний квіз» до Дня української писемности та мови.
До ДНЯ СЛОВʼЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
21 жовтня 2024 р., викладачами циклової комісії української мови та літератури проведено перший етап XV Міжнародного мовно- літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка (коледжанський рівень).
Участь у патріотичній композиції
Викладачі-мовники взяли участь у патріотичній композиції до Дня захисників і захисниць України.
Готуємо молодь до професійної діяльності
Підготовка студентів коледжу до участі в конкурсах та конференціях
Благодійний ярмарок
Беремо активну участь у благодійному ярмарку «Освіта. Перемагаємо разом».
Активні, творчі, амбітні
8 ВЕРЕСНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ГРАМОТНОСТІ
ПЛЕНЕРНИЙ урок-лекція
Круглий стіл
Викладачі циклової комісії української мови і літератури з методикою навчання взяли участь у засіданні круглого столу з теми "Народознавчий аспект у сучасних наукових розвідках як одна з форм прояву ідентичності українського народу".
Коледжанський майстер-клас
Викладачі циклової комісії української мови і літератури з методикою навчання взяли участь у майстер-класі "Паперова вишиванка" від Валентини Барабаш, викладача-методиста, викладача циклової комісії образотворчого мистецтва з методикою навчання
В пам'ять про Великого педагога
В пам'ять про Великого педагога, Людмилу Василівну Лісову
Мовний арсенал! Зустріч друга!
18 квітня 2024 р. викладачі циклової комісії української мови і літератури взяли участь у другій зустрічі у межах Мовного арсеналу «Українська мова як маркер національної ідентичності: від традицій до сучасності».
Мовний арсенал
16 квітня 2024 р. викладачі циклової комісії української мови і літератури взяли участь в урочистому відкритті Мовного арсеналу «Українська мова як маркер національної ідентичності: від традицій до сучасності».
АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ !
9 квітня відбулося чергове засідання Комісії з питань академічної доброчесності з теми "Робота з інтернет-ресурсами крізь призму академічної доброчесності" під головуванням к.філол.н. Сьоміної Ольги Ігорівни.
Що ви знаєте про Тараса Шевченка
Інтерв'ю (вуличне опитування) "Що ви знаєте про Тараса Шевченка?"
Вітаємо переможців олімпіади
ВІТАЄМО здобувачів освіти Комунального закладу «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т. Г. Шевченка Черкаської обласної ради», переможців олімпіади із зарубіжної літератури!
Щорічний поетичний конкурс “Весняний словограй”
З Міжнародним днем рідної мови!
Щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року, увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови, або Міжнародний день материнської мови.
Звіт про проведення декадника циклової комісії української мови і літератури з методикою навчання
Декадник розпочав свою роботу 21 лютого 2024 року із засідання циклової комісії української мови і літератури з методикою навчання
Відбувся ХІІ Регіональний конкурс читців-декламаторів «Барви слова»
23 лютого 2024 року в Комунальному закладі «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т.Г.Шевченка Черкаської обласної ради» відбувся ХІІ Регіональний конкурс читців-декламаторів «Барви слова».
ПЕДАГОГІЧНІ ЧИТАННЯ – 2023. ТРЕНІНГ
29 грудня 2023 (п’ятниця) – другий день педагогічних читань у КЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т.Г. Шевченка Черкаської обласної ради».
Звіт циклової комісії
Підсумки роботи викладачів циклової комісії української мови і літератури з методикою навчання за перше півріччя 2023/24 н.р.
Заходи до Тижня української писемності та мови
Святкування Дня української писемності та мови всією коледжанською родиною є гарною давньою традицією.
Вітаємо переможців!
18 квітня 2023 року відбулось нагородження переможців поетичного конкурсу «ВЕСНЯНИЙ СЛОВОГРАЙ-2023».
Вітаємо!
Викладач української мови і літератури, зарубіжної літератури Загоруйко Наталія Михайлівна взяла участь у LXIV Двотуровому міжнародному багатожанровому дистанційному фестивалі-конкурсі мистецтв "BRILLIANCE OF TALENT"
Вітаємо!
Здобувач освіти 203-ПМ групи Комунального закладу "Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т. Г. Шевченка Черкаської обласної ради" Ковтун Дарина Олексіївна взяла участь у XLIII Двотуровому міжнародному багатожанровому дистанційному фестивалі-конкурсі мистецтв "Наша ненька Україна"
З нагоди 93-ї річниці від дня народження Ліни Костенко
З нагоди 93-ї річниці від дня народження видатної поетеси Ліни Костенко та в рамках програмної теми – вивчення роману у віршах «Маруся Чурай» студенти глибше ознайомилися із життєписом двох легендарних поетес та співачок українського слова – Ліни Костенко та Марусі Чурай.
Відкрите заняття з української літератури
09 березня 2023 року відбулося відкрите заняття з української літератури: «Література рідного краю: «Тарас Шевченко – наш сучасник» для здобувачів освіти 102-П групи відділення дошкільної і початкової освіти, яке провела Г.М.Войтенко.
Поетичний конкурс «ВЕСНЯНИЙ СЛОВОГРАЙ-2023»
У межах декадника циклової комісії української мови і літератури з методикою навчання (голова – Тетяна Денисюк, к.філол.н.) 29 березня 2023 року відбувся поетичний конкурс «Весняний словограй-2023», присвячений Всесвітньому дню поезії.
21 лютого – Міжнародний день рідної мови
Здобувачі освіти 205-С групи (класний керівник Декарчук Н.І.) КЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім.Т.Г.Шевченка Черкаської обласної ради» відділення соціальної та спеціальної освіти долучилися до святкування – взяли участь в онлайновій годині спілкування: «Українська мова очима математики».
Звітує циклова комісія
Презентація
Презентація про І етап ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
Вітаємо переможців!
Вітаємо переможців І етапу XІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу з української мови імені Тараса Шевченка серед здобувачів освіти КЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т.Г.Шевченка Черкаської обласної ради»
Вітаємо переможців!
Вітаємо здобувачів освіти КЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т.Г.Шевченка Черкаської обласної ради», які стали переможцями І етапу ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
Онлайнове заняття з української мови
7 листопада 2022 року для здобувачів освіти 101-Д групи відділення дошкільної і початкової освіти було проведено онлайнове заняття з української мови на тему: «Фразеологізми. Багатозначність, синонімія й антонімія фразеологізмів», яке провела викладач української мови та літератури Загоруйко Наталія Михайлівна.
Мовно-літературний конкурс
I етап ХIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
Cтартував I етап ХIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
1 листопада 2022 року в КЗ “Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т.Г. Шевченка Черкаської обласної ради” стартував I етап ХIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Відкрите онлайнове заняття з української літератури: Юрій Яновський. «Майстер корабля»
14.10.2022 року відбулося відкрите онлайнове заняття з української літератури, яке провела Галина ВОЙТЕНКО, викладач української мови і літератури для здобувачів освіти 202-П групи відділення дошкільної і початкової освіти
Міжнародний день грамотності
Міжнародний день грамотності – свято, що відзначається щорічно 8 вересня та символізує досягнення усього людства.
Регіональне методичне об’єднання викладачів філологічних дисциплін
18.11.2021 року (четвер) відбулося регіональне методичне об’єднання викладачів філологічних дисциплін закладів фахової передвищої освіти Південного регіону України.
«Бабин Яр: без права на забуття»
29.09.2021 відбулася онлайн формату тематична виховна година для здобувачів освіти 409-ДП групи освітнього ступеня бакалавр: «Бабин Яр: без права на забуття» (керівник академічної групи Войтенко Г.М.)
Година спілкування: «ПОВЕРНУТИСЯ, ЩОБ ЖИТИ У СЕРЦЯХ»: ДО ДНЯ ПЕРЕПОХОВАННЯ Т. Г. ШЕВЧЕНКА
22 травня – День перепоховання Т.Г. Шевченка, викладачі циклової комісії української мови і літератури (голова комісії к.філол.н. Денисюк Т.К.) та студенти 205-П, 103-П, 309-ДП, 102-Д, 106-С груп вшанували пам’ять Тараса Григоровича Шевченка.
Барви слова - 2021
19-го лютого 2021 р. КВНЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім. Т. Г. Шевченка» вчергове провів (дистанційно) ІХ регіональний конкурс «БАРВИ СЛОВА», який сприяє популяризації української мови та мистецтва художнього слова.
Онлайн-заняття з української літератури: «Ольга Кобилянська. «Valse melancolique»
17.02.2021 року відбулося онлайн-заняття з української літератури, яке провела Войтенко Г.М. в 103-Д групі (3 пара) через пошуковий сервіс Google та вебсервіс Google Classroom, у додатку Meet.
Заходи до дня писемності
Уже стало доброю традицією 09 листопада проводити заходи, присвячені Дню української писемності та мови і вшановувати
пам’ять Нестора Літописця.