Навчально-методична рада відділення музичного мистецтва.

26.09.2023 року відбулось засідання навчально-методичної ради відділення музичного мистецтва, на якому були розглянуті питання про підсумки Екзаменаційної комісії для здобувачів освіти освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст та освітнього ступеня бакалавр зі спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво).

Основні тенденції озвучила голова Екзаменаційної комісії Олійник Тетяна Іванівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інструментального виконавства Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Вона зазначила, про те, що  Атестація на відділенні музичного мистецтва КЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т. Г. Шевченка Черкаської обласної ради»  відбулася на належному організаційному рівні і при відповідному методичному забезпеченні. Результати складання Атестації для здобуття кваліфікації «Бакалавр середньої освіти (Музичне мистецтво)» освітнього ступеня бакалавр здобувачами вищої освіти та результати складання Атестації для здобуття кваліфікації «Вчитель музичного мистецтва, музичний керівник»  освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст здобувачами освіти  денної форми здобуття освіти навчання свідчать про достатній рівень науково-теоретичної, методичної і практичної підготовки випускників у відповідності з кваліфікаційними вимогами. Випускники під час відповіді чітко формулювали визначення, конкретизували матеріал прикладами, знаннями фактів, у тому числі з власного досвіду, здобутого під час педагогічних практик, обґрунтовували власну думку, професійно виконували музичний супровід до дитячих творів, вміло та впевнено демонстрували текстову структуру хорового твору, дотримуючись диригентських навичок для розкриття художнього образу твору, впевнено та емоційно виконували музичні твори на музичних інструментах. Здобувачі освіти – випускники, творчо підходили до трактування та виконання творів екзаменаційної програми, опанували фахові компетентності з дисциплін педагогічного, музично-теоретичного та вокально-хорового циклів навчання та демонстрували практичне застосування їх у майбутній професії в якості вчителя музичного мистецтва загальної середньої освіти та музичного керівника закладу дошкільної освіти.

Хижко Олександр Вікторович, гарант освітньо-професійної програми Середня освіта (Музичне мистецтво). Музичне мистецтво в закладі дошкільної освіти, кандидат педагогічних наук, викладач музично-теоретичних та педагогічних дисциплін; голови циклових комісій: Кулічова Світлана Михайлівна, викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист, викладач диригентсько-хорових дисциплін та постановки голосу, Черкасова Світлана Олексіївна, викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач -методист, викладач основного музичного інструменту,

Дашицька Любов Іванівна, викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач -методист, викладач основного музичного інструменту; викладачі Стародуб Світлана Леонідівна, викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач -методист, викладач методики музичного виховання в закладах дошкільної освіти, Шевчук Павліна Григорівна, викладач першої кваліфікаційної категорії, викладач диригентсько-хорових дисциплін, викладач методики музичного виховання в закладі загальної середньої, детально проаналізували підготовку та  проведення кваліфікаційних іспитів зі спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво).

Учасниками навчально-методичної ради відділення музичного мистецтва розглянуто питання про перегляд освітніх програм освітнього ступеня бакалавра та освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра зі спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) та організацію проведення у XIIІ обласного регіонального конкурсу вокальної та інструментальної майстерності «Струни серця»  у 2024 році.

Навчально-методична рада відділення пройшла на високому організаційному рівні та незважаючи на сигнал  повітряної тривоги, продовжила свою роботу у безпечному місці.

Отож, бажаю усім міцного здоров’я, творчих успіхів та наснаги! Не дамо ворогу зламати наш освітній фронт!

Найскорішої перемоги України

Людмила ВИШНЕВЕЦЬКА,