Академічний хор коледжу

1957 р. В Уманському педагогічному училищі ім.Т.Г.Шевченка відкрито музичне відділення зі спеціальності «Музичний керівник дитячих дошкільних закладів». Колектив академічного хору розпочав свою творчу діяльність як навчальний хор. Це був однорідний жіночий хор, співаками якого були студенти в кількості 25-30 осіб. Художнє керівництво на той час здійснював викладач Недзвецький К.О.

1967 р. На відділенні розпочато навчання студентів за другою спеціальністю – «Вчитель музики в середній школі». З’явилась можливість створити мішаний хоровий колектив, у якому брали участь студенти-юнаки та дівчата, викладачі.

У 70-х роках в хоровому колективі налічувалось  50-60 співаків. Авторські задуми для виконання класичних хорових творів, обробок українських народних пісень, дитячих творів втілювались керівниками хору Цибиком І.І., Козаком В.А.

Сьогодні у хорі майже 70 співаків. Очолює колектив викладач-методист – Лисак Георгій Захарович.

У 1988 р. академічному хору постановою президії Федерації професійних спілок України присвоєно звання «Народний самодіяльний колектив профспілок України».

Академічний хор продовжує свою творчу роботу. Виступає з відповідними програмами в концертах закладу, міста, області; його слухали у школах, військових частинах, сільських клубах.

У програмах останніх років виконуються різноманітні хорові твори відомих і маловідомих композиторів, композиторів-аматорів. Серед них: О. Білаш «Пісня про Україну», С. Людкевич «Пою коні при Дунаю», «Ой кум до куми залицявся», Є. Козак «Вівчарик», П. Чайковський «Проводы масленицы», А. Кос-Анатольський «На стерні», «Гей браття опришки», Г. Лисак «Зустріч», «Заповіт предків», «Величальна», «Там де Ятрань круто в’ється», «Моя Україно», Н. Кляус «Гімн музичного відділення», «Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. Т.Г. Шевченка».

Шанують студенти участь у хорі улюблених викладачів – солістів Шарій Н.П., Кулічову С.М., Хекала М.М.

• Переглядів: 2073