АНСАМБЛЬ НАРОДНОГО ТАНЦЮ "ВЕРБИЧЕНЬКА"

Колектив створений у 1978 році на базі Уманського педагогічного училища ім. Т.Г. Шевченка. заслуженим працівником культури України Вадимом Кострицею. В основу репертуару колективу увійшли кращі твори народної хореографії України та авторські постановки. Основним завданням колективу є збереження та подальший розвиток національної хореографічної спадщини.

У 1986 році колектив брав участь у декаді культури та мистецтва Черкащини в Польському місті Бидгощ.

У 1986 році присвоєно звання Народний самодіяльний колектив Профспілок України ансамбль народного танцю "Вербиченька".

У 1989 році – «Вербиченька» презентувала м. Умань в порідненому місті Ромійі-Сюр-Сен у Франції, згодом гастролював у Румунії.

У 1990 році – на запрошення комітету споріднення м. Мілорд Хейвен (Уельс, Великобританія) народний самодіяльний ансамбль танцю «Вербиченька» у складі делегації м. Умань підписував договір про споріднення. Вперше в історії далекого Уельсу артистами ансамблю на щоглі біля ратуші Мілфорду Хейвена було піднято прапор незалежності самостійної України.

Колектив – багаторазовий учасник Всесоюзних та республіканських фестивалів народної творчості республіканських телевізійних фестивалів-конкурсів «Сонячні кларнети», за підсумками яких тричі виборював звання лауреата.

Колектив нагороджений грамотами і дипломами різних ступенів, зокрема, Всеукраїнського фестивалю ім. василя Авраменка "Гопак", фестивалю "Молодь - майбутнє України" (2012) та інших.

Основу колективу складають студенти коледжу з додатковою спеціалізацією «Керівник дитячого хореографічного колективу». Художній керівник народного самодіяльного ансамблю танців "Вербиченька" викладач хореографії КЗ "Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т.Г Шевченка Черкаської обласної ради" Федорова Марина Іванівна.