Новини бібліотеки

Міжнародний день музики

У 1975 році, 1 жовтня ЮНЕСКО заснував Міжнародний день музики — свято, що об’єднує серця всіх, хто пише, грає, співає або просто не уявляє ні дня свого життя без музики.

День пам'яті трагедії Бабиного Яру

Події в Бабиному Яру залишаються одними із найбільш кривавих символів Голокосту 

“Людина - епоха”

До 95 роковин з дня народження Дмитра Павличка – поета, перекладача, літературного критика, громадського і політичного діяча, Героя України.

Вітаємо!

ВІТАЄМО Наталію МЕЛЬНИЧУК, завідувача та колектив бібліотеки КЗ "Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т.Г. Шевченка Черкаської обласної ради" з перемогою у конкурсі «НАЙКРАЩИЙ БІБЛІОТЕЧНИЙ ОНЛАЙН-СЕРВІС 2024»

До дня смерті Олександра Кошиця

Олександр Антонович Кошиць народився 30 серпня, охрещений був 1 жовтня 1875 року (за старим стилем) в церкві Покрова Пресвятої Богородиці в с. Ромашки Трактомирівської волості Канівського повіту Київської губернії.

До дня народження М. Коцюбинського

Михайло Михайлович Коцюбинський народився 17 вересня 1864 року у Вінниці, в родині дрібного службовця.

До дня народження П. Грабовського

Протягом усього творчого життя Грабовський здійснював величезну роботу як перекладач творів світової поезії.

Нові надходження до бібліотеки

Розпочинається новий навчальний рік. Працівники бібліотеки коледжу подбали про те, щоб зробити ваш перехід від канікулярного відпочинку до серйозної розумової діяльності  менш болісним. 

1 вересня - День знань

Вересневий дзвінок для юної людини — це завжди стартовий сигнал до нового життєвого етапу, нових знань, творчих пошуків, нового цікавого досвіду.

До дня народження А. П. Свидницького

Педагог, письменник, етнограф, громадський діяч А.П. Свидницький народився 1 вересня 1834 року в селі Маньківцях Гайсинського повіту на Поділлі, в сім’ї бідного сільського священика.

До дня народження Павла Загребельного

Павло Загребельний (1924 – 2009) – український письменник, журналіст, редактор, сценарист, громадський діяч -  народився 25 серпня 1924 року в селі Солошине Кобеляцького району Полтавської губернії.

23 серпня - День Державного прапора України

Щороку 23 серпня ми відзначаємо День Державного прапора України.

23 травня -День героїв

23 травня Україна відзначає День героїв, день, коли ми вшановуємо тих, хто з різних поколінь віддав своє життя за свободу, незалежність та майбутнє нашої держави.

До 175 - річниці з дня народження видатного українського письменника Панаса Мирного

Панас Мирний – псевдонім видатного українського письменника Панаса Рудченка. Він назавжди увійшов до скарбниці української літератури, як один із провідних прозаїків другої половини XIX століття. Його твори продовжують читати та цінувати й у наші дні.

9 травня Міжнародний День Європи

У 2023 році Україна вперше разом з Європою відзначила День Європи 9 травня.

8 ТРАВНЯ День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років — державне свято України, яке відзначається щороку 8 травня, починаючи з 2024-го року.

210 років з дня народження Костянтина Думитрашка

8 травня виповнюється 210 років з дня народження нашого земляка  Костянтина Даниловича Думитрашка.

Міжнародний день джазу

В 2011 році, згідно з офіційним рішенням ЮНЕСКО, 30 квітня було оголошено Міжнародним днем джазу.

Всесвітній день книги і авторського права

23 квітня з ініціативи Генеральна конференція ЮНЕСКО відзначається Всесвітній день книги і авторського права.

У СВІТІ МУЛЬТФІЛЬМІВ

До Всесвітнього дня мультфільмів

130 років від дня народження Д.І. ЧИЖЕВСЬКОГО

Дмитро Чижевський – надзвичайно плідний філософ й історик літератури з України, визнаний світилом європейської і світової науки.

Всесвітній день поезії

До Всесвітнього дня поезії Український інститут книги анонсував «Національний тиждень читання поезії», який триває з 16 до 24 березня.

19 БЕРЕЗНЯ - ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ЛІНИ КОСТЕНКО

Нескорена…94 роки виповнюється з дня народження Ліни Костенко, української поетеси-шістдесятниці, письменниці, дисидентки. Лауреатка Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), Ордену Почесного легіону (2022).

Міжнародний день рідної мови

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови.

Підсумки акції «Подаруй бібліотеці сучасну українську книгу»

Бібліотека коледжу підводить підсумки акції «Подаруй бібліотеці сучасну українську книгу», яка проводилася до Дня дарування книг з 05 лютого по 19 лютого цього року.

Уманець, який прославив Київ і Канів

Микола Біляшівський (1867-1926) – наш земляк, етнограф, археолог, музейник, громадський діяч, академік Української академії наук, мистецтвознавець, фундатор бібліотеки Київського політехнічного інституту.

Увага! Акція!

Незабаром, на нас чекає чудове свято — одне з найкращих, яке придумало людство. Це свято - Міжнародний День Дарування Книг, що активно відзначається у всьому світі з 2012 року.

До дня народження Євгена Маланюка

Народився Євген Маланюк 1 лютого (20 січня за старим стилем) 1897 року в посаді Новоархангельськ, який розташовувався над річкою Синюхою Херсонської губернії (тепер Кіровоградська область).

СТЕПАН ЧАРНЕЦЬКИЙ – ЗАБУТИЙ АВТОР “ЧЕРВОНОЇ КАЛИНИ”

Степан Чарнецький народився 21 січня 1881 року в селі Шманьківці (нині Чортківського району Тернопільської області).

День вшанування захисників Донецького аеропорту

День вшанування захисників Донецького аеропорту, також День пам'яті кіборгів - це день вшанування пам'яті захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. 

Звіт про роботу бібліотеки

Звіт про роботу бібліотеки КЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т. Г. Шевченка Черкаської обласної ради» за перше півріччя 2023/24 н. р.

ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВОЛОДИМИРА СОСЮРИ

Володимир Сосюра (1898-1965) — український письменник, поет-лірик, автор понад 40 збірок поезій, широких епічних віршованих полотен (поем), роману «Третя Рота», козак Армії УНР. 

До 115 річниці від дня народження Степана Бандери

З часу проголошення незалежності в Україні тривалий час велася справжня боротьба істориків за біографію Степана Бандери.

Сторінки життєпису Євгена Павловича Плужника

Життя Євгена Плужника, як і багатьох талановитих людей тієї епохи, було трагічним. Сталінська “червона машина” не дала йому шансів на щасливе життя, бо ж уміла тільки підкорювати і ламати інакомислячих.

З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Вифлеємська зірка на небі засяяла і світлом своїм осяяла наші душі, подарувала надію, зміцнила віру, запалила в серцях полум'я любові. З великим Різдвом вас!

До 190-річчя від дня народження Марка Вовчка

Справжнє ім’я: Марія Олександрівна Вілінська. Вона була єдиною в українській літературі жінкою-письменницею наприкінці 50-х років ХІХ століття. 

До 120 роковин з дня народження Миколи Колесси

Народився  Микола Колесса 6 грудня 1903 року у Самборі в родині видатного українського фольклориста Філарета Колесси.

Участь у Всеукраїнському конкурсі літературних подкастів

«Роздмухувати читацьку бульбашку!» - таку мету ставили перед собою організатори Всеукраїнського конкурсу літературних подкастів, команда КрутеЗНО. І, на нашу думку, їм це вдалося.

Національний тиждень читання 2023

Згідно із Державною стратегією розвитку читання на період до 2032 року цьогоріч Український інститут книги ініціював проведення з 4 грудня по 10 грудня Національної інформаційно-просвітницької тематичної акції «Національний тиждень читання».

До 105-річчя від дня народження Платона Майбороди

В історію української культури Платон Майборода увійшов, насамперед, як видатний композитор-пісняр, музичний педагог, фольклорист.

КЛАСИК УКРАЇНСЬКОГО КРАСНОГО ПИСЬМЕНСТВА

До 185 роковин від дня народження Івана Семеновича Нечуя-Левицького (1838–1918), українського письменника, етнографа, фольклориста, перекладача, педагога

Вшанування ветерана праці, педагогі і поетеси

Турбота про ветеранів педагогічної праці посідає важливе місце у діяльності викладацького та студентського колективів КЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т.Г. Шевченка Черкаської обласної ради».

ЛАҐЕРЛЕФ, Сельма Оттілія Лувіса

ЛАҐЕРЛЕФ, Сельма Оттілія Лувіса (1858 — 1940) - шведська письменниця, лауреат Нобелівської премії 1909 р.

Не загубилося в минулому її життя та її ім'я

Народилась талановита художниця Башкирцева Марія Костянтинівна 23 листопада 1858 р. в Україні, в родовій садибі Гавронці, поблизу Полтави. 

17 листопада - Міжнародний день студента

Студенти - це один із самих прогресивних верств суспільства в усі часи. Їх сміливість і відвага до постійного втілення новаторських ідей, тяга до справжніх ідеалів свободи не раз ставала взірцем до загального наслідування, надихаючи інших і виступаючи прикладом для майбутніх поколінь.

Засідання регіонального методичного обʼєднання бібліотечних працівників

15 листопада 2023 року відбулося засідання регіонального методичного обʼєднання бібліотечних працівників фахових коледжів Південного регіону. До роботи методобʼєднання доєдналися і працівники бібліотеки КЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім.Т.Г.Шевченка Черкаської обласної ради».

Творча зустріч з письменником Віктором Полянецьким

2 листопада в центральній міській бібліотеці відбулася зустріч з письменником, журналістом   Віктором Анатолійовичем Полянецьким. Автор презентував читачам нову збірку оповідань “Стрічка на моряцькому костюмі”.

До 125 річниці від дня народження Дмитра Никаноровича Фальківського

«Розстріляне відродження» — літературно-мистецьке покоління 20 - початку 30-х рр. в Україні, яке створило високохудожні твори у галузі літератури, живопису, музики, театру і яке було знищене тоталітарним сталінським режимом.

Переведення годинника: коли українці переходять на зимовий час?

Шановні колеги! Привертаємо Вашу увагу до питання переведення годинників на зимовий час.

ПАМʼЯТЬ ПАЛАЮЧИХ РОКІВ

День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28-го жовтня.

ВОНИ ТРИМАЮТЬ ОСВІТЯНСЬКИЙ ФРОНТ

19 жовтня 2023 року у 302-П групі (класний керівник – Федоров Михайло Володимирович) пройшла година спілкування, на яку завітали працівник бібліотеки коледжу Мельничук Н.П. та члени студентського бібліотечного клубу «Сузірʼя». 

«Сонячна машина» В. Винниченка - перший науково-фантастичний твір в українській літературі

В українській літературі першим науково-фантастичним романом став твір  В. Винниченка «Сонячна машина» (1921-1924). Він має присвяту «Моїй сонячній Україні».

Семінар для завідувачів бібліотек і бібліотечних працівників

5-6 жовтня 2023 року Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти та Наукова бібліотека Мукачівського державного університету підготували та провели для завідувачів бібліотек і бібліотечних працівників закладів фахової передвищої освіти семінар «Бібліотека закладів освіти  як простір для освітніх та культурних можливостей студентської молоді». 

ВКЛОНЯЄМОСЯ ДОЗЕМНО УКРАЇНСЬКОМУ СОЛДАТУ

9 вересня 2023 року в Центральній бібліотеці міста Умань відбувся захід «Мужність і відвага крізь покоління», присвячений Дню захисників і захисниць України, в якому взяли участь здобувачі освіти 204-С (класний керівник - Харченко І.М.), 403-П (класний керівник – Мартинюк Л.І.), 404-П (класний керівник – Кайкова М.М.) КЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім.Т.Г.Шевченка Черкаської обласної ради».

СУЧАСНІ ГЕРОЇ УКРАЇНИ

Упродовж  століть український народ веде мужню боротьбу за волю і незалежність. Кожному українцю відомі імена учасників визвольних змагань 17- 20 століть.

28 вересня - день народження Василя Олександровича Сухомлинського

До 105 річниці від дня народження педагога-гуманіста

Зустріч з письменником Дмитром Безверхнім

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек та Дня учителя працівники книгозбірні коледжу провели захід, приурочений цим датам.

ГОЛОВНЕ ДЕРЖАВНЕ СВЯТО УКРАЇНИ

24 серпня 1991 року багатовікова боротьба українців за можливість жити в єдиній і незалежній країні увінчалася успіхом. Актом проголошення незалежності України була відновлена українська державність.

23 серпня – ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

Кожного року 23 серпня, за добу до святкування Дня Незалежності, Україна відзначає День державного прапора.

ШЕДЕВРИ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ – ЮВІЛЯРИ 2023 РОКУ

Цього року виповнюється:

- 225 років від часу видання перших трьох частин поеми «Енеїда» Івана Котляревського (1798)...

ДЕНЬ АРХІТЕКТУРИ УКРАЇНИ

1 липня в Україні традиційно відзначається Всесвітній День архітектури.

ШЛЯХАМИ ТРИПІЛЬСЬКОЇ КУЛЬТУРИ

До 130 роковин з часу відкриття Трипільської культури археологом Вікентієм Хвойкою (1893)

АРХІТЕКТОР ТА ЙОГО ХИМЕРИ

до 160 роковин від дня народження Владислава Городецького (повне ім'я – Лєшек Дезидерій Владислав Городецький) (1863–1930), архітектора, підприємця, мецената

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

День вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

В РАМКАХ ПРОЄКТУ “БОРОТЬБА ЗА СВІДОМІСТЬ”

Цього місяця бібліотека коледжу отримала книги від Національної Асоціації дослідників Голодомору-геноциду українців у рамках проєкту “Боротьба за свідомість”, який започаткувала низка громадських організацій України за підтримки Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка, Служби безпеки України, наукових установ та меценатів.

ДЕНЬ ЄВРОПИ

Де́нь Євро́пи — свято, що відзначається 9 травня в Україні, Європейському Союзі та інших країнах, засвідчуючи прагнення миру та єдності на європейському континенті.

ХОЛОДНИЙ ЯР – ОДНА З НАЙЯСКРАВІШИХ СТОРІНОК ВИЗВОЛЬНОЇ БОРОТЬБИ В УКРАЇНІ

До 105 роковин з часу утворення Холодноярської організації (1918)

ЧИТАЙМО З НАМИ

Книга – це одне з найбільших див нашого всесвіту.

ДЕНЬ ПОЕЗІЇ

21 березня у світі відзначають День поезії. Поетичне слово з давніх-давен мало величезне значення.

255 років з часу національно-визвольного повстання Коліївщина (1768)

У весняні дні 1768 року розпочалося останнє в історії України велике козацьке повстання у Правобережній Україні. 

В ЄДНОСТІ - СИЛА

До 90 роковин із дня народження Любомира Гузара (1933–2017), церковного діяча, предстоятеля Української греко-католицької церкви, громадського діяча, богослова

Семен Гулак-Артемовський і його опера “Запорожець за Дунаєм”

До 210 роковин із дня народження оперного співака, композитора, актора, драматурга (справжнє прізвище - Артемовський) (1813–1873)

ЛИЦАР ПРАЦІ І ОБОВ`ЯЗКУ

До 250 роковин із дня народження Василя Каразіна (1773–1842), вченого, винахідника, громадського та освітнього діяча, публіциста, ініціатора заснування Харківського університету, першого у Східній Україні

Пророк рідної землі

До вшанування пам`яті Гната Мартиновича Хоткевича (1878 – 1938), українського письменника, актора, режисера, мистецтвознавця, просвітителя

ЖИТТЯ КОРОТКЕ, ЯК СПАЛАХ

до дня народження Василя Симоненка (8 січня 1935 — 13 грудня 1963)

Іван Огієнко – невтомний сіяч на українознавчій ниві

14 січня 1882 року народився українець, що поєднав у собі науковця, патріота і духовного лідера.

Комунальний заклад "Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т. Г. Шевченка Черкаської обласної ради' © 2022